| Color | Black Or Customized |
|---|---|
| Diaphragm Material | Nitrile Rubber |
| Orifice Size | 5 Mm |
| Pressure | 0-10 Bar |
| Fit | Drainer |
| Color | Black Or Customized |
|---|---|
| Life Span | 50000 Times |
| Usage Scene | Precipitator Equipment, Etc |
| Sealing | Good Sealing |
| Mounting Type | Direct Acting |
| Fit | ASCO Solenoid Valve Pneumatic Valve |
|---|---|
| Working Principle | Pilot Operated |
| Diaphragm Material | Nitrile Rubber |
| Pressurerange | 0 To 10 Bar |
| Operatingvoltage | 12V / 24V / 110V / 220V (depending On Solenoid Valve) |
| Pressure | 0-10 Bar |
|---|---|
| Orifice Size | 5 Mm |
| Color | Black Or Customized |
| Usage Scene | Precipitator Equipment, Etc |
| Diaphragm Material | Nitrile Rubber |
| Surface Treatment | Smooth |
|---|---|
| Working Intervel | 35cm |
| Diameter | 5-1500mm |
| Max Operating Pressure | 150 PSI |
| Body Material | Stainless Steel |
| Coil Type | Solenoid |
|---|---|
| Pressure | 0-10 Bar |
| Thickness | 1.5 Mm |
| Material | NBR (Nitrile Butadiene Rubber) |
| Diaphragm Material | Nitrile Rubber |
| Orifice Size | 3/4 Inch |
|---|---|
| Diaphragm Material | Nitrile Rubber |
| Operatingvoltage | 12V / 24V / 110V / 220V (depending On Solenoid Valve) |
| Installation Type | Screw-in |
| Coil Type | Solenoid |
| सामग्री | नियोप्रीन |
|---|---|
| रंग | काला या अनुकूलित |
| आकार | 0.5" बैकअप |
| भाग संख्या | 01-1060-51 |
| ब्रैंड | वाइल्डन/सैंडपाइपर/ग्राको पंप |
| नाम | समग्र डायाफ्राम वाल्व सील डायाफ्राम |
|---|---|
| सामग्री | पीटीएफई + ईपीडीएम, एनबीआर |
| उत्पाद प्रदर्शन | अम्ल और क्षार प्रतिरोध, चिकित्सा और स्वास्थ्य स्तर की आवश्यकताओं के अनुरूप |
| विशेषताएँ | अच्छी कठोरता, शक्ति और संपीड़न, पलटाव, प्रतिपूरक |
| काम करने का माहौल | इलेक्ट्रॉनिक्स उद्योग, रसायन और दवा संयंत्र |
| Pressure | Medium Pressure |
|---|---|
| Shape | Round |
| Thickness | 3mm |
| Structure | Diaphragm |
| Pressure Range | 0.5-2.5Mpa |